TRADICIJA OD 1923
OPŠTI USLOVI
MOGUĆNOSTI PLAĆANJA
INFORMACIJE O DRŽAVAMA
Azija
Izrael Japan Jordan Kina Malezija Singapur Tajland Vijetnam
Evropa
Francuska Grčka Italija Nemačka Portugalija Rusija Španija Švajcarska Turska Velika Britanija S. Makedonija Crna Gora
Severna Amerika
Sjedinjene Američke Države
evropa-avionom
evropa-autobusom
interkontinentalna
AVIONSKE KARTE
ŽELEZNIČKE KARTE
AUTOBUSKE KARTE
PLAN PUTOVANJA

1. dan BEOGRAD – BRNO - PRAG.

Sastanak grupe u 5.30 sati. Polazak autobusom u 06 sati. Vožnja pored Subotice, Budimpešte i Bratislave sa kraćim usputnim pauzama radi odmora. Dolazak u Brno grad koji se se nalazi na jugoistoku Češke Republike, na ušću reka Svitave i Svratke. Brno je stari istorijski grad koji taj status nosi još od davne 1243. godine. U gradu, kao i u njegovoj okolini su se odigrali značajni istorijski događaji. Danas je ovo lepo turističko mesto sa turističkim atrakcijama kao što su; Dvorac Spilberk, impozantan dvorac iz trinaestog veka. U početku je služio kao utvrđenje, da bi kasnije bio pretvoren u zatvor za protivnike Habzburške Monarhije. Ovo je jedan od dva najznačajnija kulturno – istorijska spomenika u Brnu. Katedrala Svetog Petra i Pavla je drugi najznačajniji kulturno – istorijski spomenik u Brnu. Građena je tokom četrnaestog i petnaestog veka u neogotičkom stilu. Zvona sa crkve zvone svakog dana u 11 sati, označavajući tako podne. Ova tradicija potiče još iz vremena švedske opsade 1645. godine. Kapucinski manastir se nalazi na Trgu Kapucinera. Sagrađen je davne 1651. godine, a u njegovoj kripti se nalaze mošti i mumije svetaca, biskupa i aristokrata. Austrelic je srednjevekovna tvrđava koja je u više navrata rušena i obnavljana. Austrelic je i poznato poprište čuvene bitke između Napoleona Bonaparte i austrijske vojske. Nastavak puta za Prag. Smeštaj u hotel. Noćenje.

2. dan PRAG.

Doručak. Panoramsko razgledanje grada sa stručnim lokalnim vodičem: Praški dvorac sa pratećim dvorišnim kompleksom, Hradčani, katedrala Sv. Vita, dolazak do Zlatne ulice, Nerudova ulica ,Malostranski trg, crkva Sv. Nikole, malostranska kula, Karlov most, pogled na Narodno pozorište, starogradska kula, Klementinum manastir, starogradski trg, gradska kuća. Astronomski sat Orloj. Dolazak autobusom do centra grada, Pešačka tura: Narodni muzej, Vaclavske namesti – trg, Lucerna pasaž sa skulpturom David Creny-a, crkva Sv. Marije Snežne, pozorište, Carolinum univerzitet, Barutna kula, Celetna ulica, zgrada U Černé Matky Boží, spomenik Jan Husu, jevrejska četvrt, francuska ulica, Staronova sinagoga. Jevrejsko groblje.. Slobodno vreme. Povratak u hotel. Noćenje.

3. dan PRAG - DREZDEN - LAJPCIG - PRAG.

Doručak. Odlazak za Drezden. Razgledanje Drezdena glavnog grada nemačke savezne pokrajine Saksonije smeštenog u dolini reke Elbe, u podnožju Rudne gore. Značajan je kulturni, privredni i politički centar istočnog dela Nemačke. Poznat kao grad umetnosti i kulture, a mnogi turisti tvrde da je punoća i raskoš kulturnog blaga tako snažna da posetiocima jednostavno oduzima dah. Mnogi su kulturni spomenici obnovljeni posle Drugog svetskog rata, a najpoznatija građevina je zgrada opere Semperoper koja je među najlepšima na svetu. Sačuvan je i drezdenski dvorac iz 15. veka koji je bio sedište saskih vojvoda, knezova i kraljeva. Zvinger je vrhunac barokne umetnosti, a danas se u njemu nalazi kompleks muzeja i galerija sa biserima umetnosti. Vrhunac arhitektonske umetnosti predstavljaju "Vrata krune" na jednom od ulaza u gradske zidine sa čijih se bedema može uživati u čarobnom pogledu na dvorac i okolinu. Iz parkova Bruhlšen terase, "terase Evrope", pruža se veličanstven pogled na reku Labu i na Novi grad na suprotnoj strani, okružen reprezentativnim građevinama poput Akademije umetnosti i Albertinuma. "Terasa Evrope" zapravo je niz zgrada iznad reke, koje u podnožju imaju široko šetalište sa ogradom na kraju, a tu se odvijaju sva važna događanja. Drezden je pretrpeo znatna oštećenja u Sedmogodišnjem ratu 1756 - 1763, a najgori period u istoriji grada bio je Drugi svetski rat kada je Drezden bio najviše bombardovan grad u Evropi. Nastavak puta za Lajpcig, grad koji važi za jedan od najlepših i najdinamičnijih gradova Istočne Nemačke, a sa pola miliona stanovnika on je danas najveći grad savezne države Saksonije. Ime grada potiče od slovenske reči Lipsk, što znači “mesto gde rastu lipe”. Iako su saveznici žestoko bombardovali Lajpcig tokom Drugog svetskog rata, mnoge građevine ostale su netaknute, među kojima atrakcije kao što su crkva Svetog Tomasa, luteranska crkva, najpoznatija po tome što je u njoj radio Johan Sebastian Bah i gde je na kraju sahranjen, Auerbahov podrum, kafana koja postoji još iz perioda Srednjeg veka, a s obzirom da je otvorena još 1525. danas je jedna od najstarijih kafana u Nemačkoj. Auerbahov podrum slavu duguje najviše činjenici da je u njemu vino ispijao i sam majstor nemačke književnosti, Gete, koji ga je kasnije opisao u delu Faust. Völkerschlachtdenkmal (Spomenik narodne bitke) je zaštitni znak Lajpciga i najveći spomenik u Evropi. Podignut je u spomen Lajpciške bitke iz 1813. tokom koje je Napoleon Bonaparta doživeo jedan od najtežih poraza. Altes Rathaus je nekadašnja gradska većnica sagrađena 1556. godine u renesansnom stilu, i danas je jedna od najvećih u Nemačkoj. Rathaus je kolosalna zgrada, duga oko 90 metara, sa ogromnim tornjem koji je proširen u 18. veku i doteran baroknim ukrasima. Danas je Stari Rathaus pretvoren u muzej, a najimpresivnija prostorija je ogromna banketna sala. Povratak u hotel. Noćenje.

4. dan PRAG - ČEŠKI KRUMLOV - BEČ.

Doručak. Odlazak u Češki Krumlov grad koji je sagrađen oko dvorca iz 13. veka. Izvanredan je primer malog srednjevekovnog grada čija je građevinska baština ostala netaknuta zahvaljujući mirnom razvoju tokom pet vekova. Zbog toga je istorijsko središte grada 1992. godine upisano na UNESCO-v popis svetske kulturne baštine. Većina građevina su izgrađene od 14. do 17. veka, i to u gotičkom, renesansnom i baroknom stilu. Dvorac Český Krumlov je izrazito veliki za grad skromnih dimenzija. Posle Dvorca Hradčany u Pragu, on je drugi po veličini dvorac u Češkoj. U dvorcu se nalazi veliko dvorište s mostom preko pukotine u steni na kojoj je izgrađen dvorac, a oko njega su građevine iz različitih razdoblja i stilova. Jedna od njih je barokno pozorište iz 1766. godine koje ima sačuvanu originalnu mašineriju, scenu i pomagala. U gradu se nalazi i gotička Crkva Sv. Vitusa iz 15. veka koja je oslikana vrednim freskama. Razgledanje grada. Nastavak puta za Beč. Obilazak grada koji ima veoma dugu i bogatu istoriju. Naselje na kome se grad danas nalazi postojalo je još u rimsko doba, a prvi pisani podaci o njemu potiču iz trinaestog veka. Beč je vekovima bio prestonica dinastije Habzburga i carstva koje su oni stvorili. U Beču su svoj život proveli neki od najvećih kompozitora klasične muzike, kao što su Hajdn, Mocart, Betoven, Šubert, List i mnogi drugi. Od 1918. godine Beč je glavni grad Republike Austrije, koja je nakon Prvog svetskog rata zamenila vekovno carstvo. Panoramsko razgledanje grada: Opera, Folksgarten, Muzej primenjene umetnosti, Prirodnjački muzej, Carska palata, Parlament, Rathaus, Gradska skupština, Burgteatar, Univerzitet, Zavetna crkva, Berza, Muzejska četvrt, zgrada Secesije, Karlova crkva, Muzikferajn.....Smeštaj u hotel u Beču. Noćenje.

5. dan BEČ - DVORAC ŠENBRUN - DAN MUZEJA I MUZIKE.

Doručak. Odlazak do Schenbrun palate. Nekada korišćena kao letnja rezidencija Habsburgovaca od 18. veka. Šenbrun palata je smeštena u okviru prelepe bašte. Ova ogromna, simetrična struktura je sve ono što ste ikad zamišljali kako imperijalna palata treba da izgleda. Izlet po palati pruža posetiocu šansu da vidi sjajnu galeriju baroknih i rokoko državnih soba i da se divi poznatim freskama na plafonu Velike galerije i u Holu ogledala gde je Mocart nekada svirao. Ogromne bašte su privlačne i meštanima i turistima, uključujući i zoološki vrt i lavirint. Poseta muzejima: Prirodnjački muzej (Natural History Museum) – Osmišljen je u isto vreme kada i Kunsthistorisches Museum koji se nalazi prekoputa muzeja. Ima 39 galerija koje sadrže najvažniju kolekciju prirodne istorije ove zemlje. Osnovan je 1765. od strane Francisa I, supruga Marije Tereze. Iz kolekcije treba izdvojiti zbirku minerala, uključujući primerke materijala koji su se koristili u izgradnji istorijskih zgrada u Beču, kao i retke smaragde i dijamante koji su pripadali Mariji Tereziji. Albertina – Albertina, umetnička galerija u Beču, poseduje 45.000 crteža i akvarela, milion štampanih listova grafičkog materijala koji pokrivaju period od 500 godina i 35.000 knjiga, što je čini najsveobuhvatnijom galerijom grafičkih materijala u svetu. Osnovao ju je 1786. godine zet Marije Terezije, vojvoda Albert Saksonije-Tescha. Muzej zvuka i muzike – Haus der Musik. Za sve ljubitelje muzike i zvuka uopšte, kako za odrasle, tako i za decu, pet spratova ovog potpuno interaktivnog muzeja predstavljaju vrhunac modernog shvatanja o tome kako savremena muzejska postavka treba da izgleda. Prolazeći kroz muzej možete probati da svirate neobične muzičke instrumente, čuti kako se stvara zvuk i kako se čuje kada ga izgovorite poluotvorenih usana (ili skroz otvorenih), kako „odzvanja“ svako slovo ponaosob, napraviti svoju kompoziciju od ponuđenih nota ili snimiti svoj CD od mnoštva ponuđenih pesama. U delu muzeja pod imenom Sonosfera (Sonosphere) ući ćete u misteriozni svet fenomena zvuka. Sigurno najposećeniji deo muzeja je prostorija u kojoj možete dirigovati Bečkom filharmonijom. Noćenje.

6. dan. BEČ - BEOGRAD.

Doručak. Poseta outlet centru Pandorf. Polazak za Beograd u podnevnim satima. Kraća usputna zadržavanja radi odmora. Dolazak u Beograd u večernjim satima.

Beč i Prag

15.04.2020  6 dana
ARANŽMAN OBUHVATA
  • • prevoz autobusima do 7 godina starosti, visoke turističke klase, sa svim sadžajima-klima, frižider, DVD i dr.- na naznačenoj relaciji
  • • smestaj cele grupe u jednom hotelu u Pragu poput hotela “Top” sa 4 * u dvokrevetnim sobama i dvokrevetnim sobama sa pomoćnim ležajevima na bazi 3 noćenja sa doručkom (doručak - samousluživanje izbor više jela) i u jednom hotelu u Beču poput hotela “Europahouse” sa 3* u dvokrevetnim sobama i dvokrevetnim sobama sa pomoćnim ležajevima na bazi 2 noćenja sa doručkom (doručak - samousluživanje izbor više jela),
  • • razgledanja po programu putovanja
  • • usluge vodiča
  • • usluge lekara pratioca grupe
  • • nadzor iskusnog pedagoga
  • • ulasci u gradove
  • • poseta Albertini i Prirodnjačkom muzeju
  • • standard putno grupno zdravstveno osiguranje, osiguravajuce kuce UNIQA, koje pokriva troškove lečenja do 30000 € i troškove
  • repatrijacije do 2000 €
  • • troškovi organizacije putovanja
299
REZERVIŠITE
Požurite! Ponuda važi do popunjavanja kapaciteta
ARANŽMAN NE OBUHVATA
  • • individualni troškovi
  • • ulaznice koje nisu obuhvaćene cenom aranžmana
PLAN PUTOVANJA

1. dan BEOGRAD – BRNO - PRAG.

Sastanak grupe u 5.30 sati. Polazak autobusom u 06 sati. Vožnja pored Subotice, Budimpešte i Bratislave sa kraćim usputnim pauzama radi odmora. Dolazak u Brno grad koji se se nalazi na jugoistoku Češke Republike, na ušću reka Svitave i Svratke. Brno je stari istorijski grad koji taj status nosi još od davne 1243. godine. U gradu, kao i u njegovoj okolini su se odigrali značajni istorijski događaji. Danas je ovo lepo turističko mesto sa turističkim atrakcijama kao što su; Dvorac Spilberk, impozantan dvorac iz trinaestog veka. U početku je služio kao utvrđenje, da bi kasnije bio pretvoren u zatvor za protivnike Habzburške Monarhije. Ovo je jedan od dva najznačajnija kulturno – istorijska spomenika u Brnu. Katedrala Svetog Petra i Pavla je drugi najznačajniji kulturno – istorijski spomenik u Brnu. Građena je tokom četrnaestog i petnaestog veka u neogotičkom stilu. Zvona sa crkve zvone svakog dana u 11 sati, označavajući tako podne. Ova tradicija potiče još iz vremena švedske opsade 1645. godine. Kapucinski manastir se nalazi na Trgu Kapucinera. Sagrađen je davne 1651. godine, a u njegovoj kripti se nalaze mošti i mumije svetaca, biskupa i aristokrata. Austrelic je srednjevekovna tvrđava koja je u više navrata rušena i obnavljana. Austrelic je i poznato poprište čuvene bitke između Napoleona Bonaparte i austrijske vojske. Nastavak puta za Prag. Smeštaj u hotel. Noćenje.

2. dan PRAG.

Doručak. Panoramsko razgledanje grada sa stručnim lokalnim vodičem: Praški dvorac sa pratećim dvorišnim kompleksom, Hradčani, katedrala Sv. Vita, dolazak do Zlatne ulice, Nerudova ulica ,Malostranski trg, crkva Sv. Nikole, malostranska kula, Karlov most, pogled na Narodno pozorište, starogradska kula, Klementinum manastir, starogradski trg, gradska kuća. Astronomski sat Orloj. Dolazak autobusom do centra grada, Pešačka tura: Narodni muzej, Vaclavske namesti – trg, Lucerna pasaž sa skulpturom David Creny-a, crkva Sv. Marije Snežne, pozorište, Carolinum univerzitet, Barutna kula, Celetna ulica, zgrada U Černé Matky Boží, spomenik Jan Husu, jevrejska četvrt, francuska ulica, Staronova sinagoga. Jevrejsko groblje.. Slobodno vreme. Povratak u hotel. Noćenje.

3. dan PRAG - DREZDEN - LAJPCIG - PRAG.

Doručak. Odlazak za Drezden. Razgledanje Drezdena glavnog grada nemačke savezne pokrajine Saksonije smeštenog u dolini reke Elbe, u podnožju Rudne gore. Značajan je kulturni, privredni i politički centar istočnog dela Nemačke. Poznat kao grad umetnosti i kulture, a mnogi turisti tvrde da je punoća i raskoš kulturnog blaga tako snažna da posetiocima jednostavno oduzima dah. Mnogi su kulturni spomenici obnovljeni posle Drugog svetskog rata, a najpoznatija građevina je zgrada opere Semperoper koja je među najlepšima na svetu. Sačuvan je i drezdenski dvorac iz 15. veka koji je bio sedište saskih vojvoda, knezova i kraljeva. Zvinger je vrhunac barokne umetnosti, a danas se u njemu nalazi kompleks muzeja i galerija sa biserima umetnosti. Vrhunac arhitektonske umetnosti predstavljaju "Vrata krune" na jednom od ulaza u gradske zidine sa čijih se bedema može uživati u čarobnom pogledu na dvorac i okolinu. Iz parkova Bruhlšen terase, "terase Evrope", pruža se veličanstven pogled na reku Labu i na Novi grad na suprotnoj strani, okružen reprezentativnim građevinama poput Akademije umetnosti i Albertinuma. "Terasa Evrope" zapravo je niz zgrada iznad reke, koje u podnožju imaju široko šetalište sa ogradom na kraju, a tu se odvijaju sva važna događanja. Drezden je pretrpeo znatna oštećenja u Sedmogodišnjem ratu 1756 - 1763, a najgori period u istoriji grada bio je Drugi svetski rat kada je Drezden bio najviše bombardovan grad u Evropi. Nastavak puta za Lajpcig, grad koji važi za jedan od najlepših i najdinamičnijih gradova Istočne Nemačke, a sa pola miliona stanovnika on je danas najveći grad savezne države Saksonije. Ime grada potiče od slovenske reči Lipsk, što znači “mesto gde rastu lipe”. Iako su saveznici žestoko bombardovali Lajpcig tokom Drugog svetskog rata, mnoge građevine ostale su netaknute, među kojima atrakcije kao što su crkva Svetog Tomasa, luteranska crkva, najpoznatija po tome što je u njoj radio Johan Sebastian Bah i gde je na kraju sahranjen, Auerbahov podrum, kafana koja postoji još iz perioda Srednjeg veka, a s obzirom da je otvorena još 1525. danas je jedna od najstarijih kafana u Nemačkoj. Auerbahov podrum slavu duguje najviše činjenici da je u njemu vino ispijao i sam majstor nemačke književnosti, Gete, koji ga je kasnije opisao u delu Faust. Völkerschlachtdenkmal (Spomenik narodne bitke) je zaštitni znak Lajpciga i najveći spomenik u Evropi. Podignut je u spomen Lajpciške bitke iz 1813. tokom koje je Napoleon Bonaparta doživeo jedan od najtežih poraza. Altes Rathaus je nekadašnja gradska većnica sagrađena 1556. godine u renesansnom stilu, i danas je jedna od najvećih u Nemačkoj. Rathaus je kolosalna zgrada, duga oko 90 metara, sa ogromnim tornjem koji je proširen u 18. veku i doteran baroknim ukrasima. Danas je Stari Rathaus pretvoren u muzej, a najimpresivnija prostorija je ogromna banketna sala. Povratak u hotel. Noćenje.

4. dan PRAG - ČEŠKI KRUMLOV - BEČ.

Doručak. Odlazak u Češki Krumlov grad koji je sagrađen oko dvorca iz 13. veka. Izvanredan je primer malog srednjevekovnog grada čija je građevinska baština ostala netaknuta zahvaljujući mirnom razvoju tokom pet vekova. Zbog toga je istorijsko središte grada 1992. godine upisano na UNESCO-v popis svetske kulturne baštine. Većina građevina su izgrađene od 14. do 17. veka, i to u gotičkom, renesansnom i baroknom stilu. Dvorac Český Krumlov je izrazito veliki za grad skromnih dimenzija. Posle Dvorca Hradčany u Pragu, on je drugi po veličini dvorac u Češkoj. U dvorcu se nalazi veliko dvorište s mostom preko pukotine u steni na kojoj je izgrađen dvorac, a oko njega su građevine iz različitih razdoblja i stilova. Jedna od njih je barokno pozorište iz 1766. godine koje ima sačuvanu originalnu mašineriju, scenu i pomagala. U gradu se nalazi i gotička Crkva Sv. Vitusa iz 15. veka koja je oslikana vrednim freskama. Razgledanje grada. Nastavak puta za Beč. Obilazak grada koji ima veoma dugu i bogatu istoriju. Naselje na kome se grad danas nalazi postojalo je još u rimsko doba, a prvi pisani podaci o njemu potiču iz trinaestog veka. Beč je vekovima bio prestonica dinastije Habzburga i carstva koje su oni stvorili. U Beču su svoj život proveli neki od najvećih kompozitora klasične muzike, kao što su Hajdn, Mocart, Betoven, Šubert, List i mnogi drugi. Od 1918. godine Beč je glavni grad Republike Austrije, koja je nakon Prvog svetskog rata zamenila vekovno carstvo. Panoramsko razgledanje grada: Opera, Folksgarten, Muzej primenjene umetnosti, Prirodnjački muzej, Carska palata, Parlament, Rathaus, Gradska skupština, Burgteatar, Univerzitet, Zavetna crkva, Berza, Muzejska četvrt, zgrada Secesije, Karlova crkva, Muzikferajn.....Smeštaj u hotel u Beču. Noćenje.

5. dan BEČ - DVORAC ŠENBRUN - DAN MUZEJA I MUZIKE.

Doručak. Odlazak do Schenbrun palate. Nekada korišćena kao letnja rezidencija Habsburgovaca od 18. veka. Šenbrun palata je smeštena u okviru prelepe bašte. Ova ogromna, simetrična struktura je sve ono što ste ikad zamišljali kako imperijalna palata treba da izgleda. Izlet po palati pruža posetiocu šansu da vidi sjajnu galeriju baroknih i rokoko državnih soba i da se divi poznatim freskama na plafonu Velike galerije i u Holu ogledala gde je Mocart nekada svirao. Ogromne bašte su privlačne i meštanima i turistima, uključujući i zoološki vrt i lavirint. Poseta muzejima: Prirodnjački muzej (Natural History Museum) – Osmišljen je u isto vreme kada i Kunsthistorisches Museum koji se nalazi prekoputa muzeja. Ima 39 galerija koje sadrže najvažniju kolekciju prirodne istorije ove zemlje. Osnovan je 1765. od strane Francisa I, supruga Marije Tereze. Iz kolekcije treba izdvojiti zbirku minerala, uključujući primerke materijala koji su se koristili u izgradnji istorijskih zgrada u Beču, kao i retke smaragde i dijamante koji su pripadali Mariji Tereziji. Albertina – Albertina, umetnička galerija u Beču, poseduje 45.000 crteža i akvarela, milion štampanih listova grafičkog materijala koji pokrivaju period od 500 godina i 35.000 knjiga, što je čini najsveobuhvatnijom galerijom grafičkih materijala u svetu. Osnovao ju je 1786. godine zet Marije Terezije, vojvoda Albert Saksonije-Tescha. Muzej zvuka i muzike – Haus der Musik. Za sve ljubitelje muzike i zvuka uopšte, kako za odrasle, tako i za decu, pet spratova ovog potpuno interaktivnog muzeja predstavljaju vrhunac modernog shvatanja o tome kako savremena muzejska postavka treba da izgleda. Prolazeći kroz muzej možete probati da svirate neobične muzičke instrumente, čuti kako se stvara zvuk i kako se čuje kada ga izgovorite poluotvorenih usana (ili skroz otvorenih), kako „odzvanja“ svako slovo ponaosob, napraviti svoju kompoziciju od ponuđenih nota ili snimiti svoj CD od mnoštva ponuđenih pesama. U delu muzeja pod imenom Sonosfera (Sonosphere) ući ćete u misteriozni svet fenomena zvuka. Sigurno najposećeniji deo muzeja je prostorija u kojoj možete dirigovati Bečkom filharmonijom. Noćenje.

6. dan. BEČ - BEOGRAD.

Doručak. Poseta outlet centru Pandorf. Polazak za Beograd u podnevnim satima. Kraća usputna zadržavanja radi odmora. Dolazak u Beograd u večernjim satima.