TRADICIJA OD 1923
OPŠTI USLOVI
MOGUĆNOSTI PLAĆANJA
INFORMACIJE O DRŽAVAMA
Azija
Izrael Japan Jordan Kina Malezija Singapur Tajland Vijetnam
Evropa
Francuska Grčka Italija Nemačka Portugalija Rusija Španija Švajcarska Turska Velika Britanija S. Makedonija Crna Gora
Severna Amerika
Sjedinjene Američke Države
evropa-avionom
evropa-autobusom
interkontinentalna
AVIONSKE KARTE
ŽELEZNIČKE KARTE
AUTOBUSKE KARTE
PLAN PUTOVANJA

1. dan (20.februar 2021.) BEOGRAD – DOHA - BANGKOK.

Sastanak putnika kod info pulta, pored šaltera za check in na aerodromu “Nikola Tesla” u 09.40 sati. Let za Dohu (QR 232) u 11.40 sati. Sletanje u Dohu u 18.30. Let za Bangkok (QR 830) u 20.25 sati.

2. dan (21.februar 2021.) BANGKOK.

Sletanje u Bangkok u 06.55 sati po lokalnom vremenu. Transfer do hotela. Smeštaj. Slobodno popodne. Noćenje.

3. dan (22.februar 2021.) BANGKOK.

Doručak. Razgledanje grada autobusom. Bangkok je danas jedna od najpopularnijih turističkih destinacija na svetu. Bangkok je dugo vremena, za vreme Kraljevstva Ajutaja, bio samo manja trgovacka luka na ušću reke Čao Praja. Nakon pada Ajutaje, godine 1768. postaje glavnim gradom kraljevstva. U razdoblju od više od dva veka, Bangkok se razvio u političko, društveno i ekonomsko središte Tajlanda, pa i Indokine i cele Jugoistočne Azije. Njegov ga je uticaj u umetnosti, politici, modi, obrazovanju, razonodi, finansijskog i kulturnog centra doveo do statusa globalnog grada. Obilazak kraljevske palate sa hramom smaradnog Bude. Povratak u hotel. Noćenje.

4. dan (23.februar 2021.) BANGKOK /PLOVEĆA PIJACA/.

Dorucak. Slobodan dan za individualno razgledanje grada ili fakultativni izlet za Plovecu pijacu U spletu kanala odvija se život i trgovina lokalnog stanovništva. Doživećete fascinantan tradicionalni still života u Jugoistočnoj Aziji i shvatite koliko je reka važna za život i trgovinu lokalnog stanovništva. Na uzanim kanalima je uvek velika gužva pa se možete naći ¨zarobljeni¨ u saobraćaju Pored kanala napravljeni su pijačni štandovi sa gomilama raznovrsnih suvenira i robe za turiste koje svakodnevno posećuju pijacu. Odlazak do Vrta ruza, prisustvovanje tradicionalnoj predstavi i odlazak na rucak u prekrasnom etno parku. Nocenje.

5. dan (24.februar 2021.) BANGKOK /AJUTAJA/.

Doručak. Slobodan dan za individualno razgledanje grada ili fakultativni izlet za Ajutaju. Ukoliko želite da naučite istoriju Tajlanda, najbolji i najlakši način je da posetite Ajutaju koja se nalazi oko 85 km severno od Bangkoka. To je stari grad koji čuva fascinantne ruševine koje i dalje stoje i uče nas istoriji Tajlanda.Od 1350. do 1767. godine Ajutaja je bila glavni grad i to je bio zlatan period Tajlandske istorije. Grad je podigao Kralj Utong koji je kasnije krunisan kao Kralj Ramatibodi I. Ajutaja je dala 33 Kraljeva i bila je glavni grad sve dok ga Burma nije osvojila. Kasnije su Tajlandjani uspeli da je povrate. Grad pamti mnogobrojna razaranja i ruševine koje se čuvaju i dan danas. Ruševine se mogu videti u Istorijskom Parku Ajutaja koji je pod zaštitom UNESCO-a od 1991. god. Organizovana poseta hramovima i rucak u jednom od restorana. Noćenje.

6. dan (25.februar 2021.) BANGKOK - SINGAPUR.

Doručak. Transfer na aerodrom. Let za Singapur. Legenda kaže da se princ Sang Nila Utama sa Sumatre u 13. veku iskrcao na ovo ostrvo i u tom trenutku ugledao čudno stvorenje za koje je mislio da je lav, tako da je odlučio da novo naselje nazove Singapura, što na Sanskritu znači Grad lavova. Istorijski podaci, s druge strane, govore da je Singapur bio naseljen još u 11. veku i da je tada bio poznat kao Temasek, što je na jeziku ostrva Java znači Primorski grad. Iako su se u prethodnim vekovima smenjivali kolonijalni osvajači, među kojima su prvo na ostrvo kročili Portugalci, pa Holanđani, Britanci su bili ti koji su ostavili pečat sve do današnjeg dana. Prvi su u regionu ustanovili svoje baze, a od Singapura napravili strateško mesto u daljem napredovanju ka istoku. Od 1867. godine do Drugog svetskog rata, kada su ga zauzeli Japanci, Singapur je bio britanska krunska kolonija. Vraćen joj je u posed nakon završetka rata, da bi se za svoju nezavisnost u okviru Malajske federacije izborio 1963. godine. No, tek dve godine kasnije, 9. avgusta 1965. godine Singapur uspeva da se izbori za svoju potpunu nezavisnost. Popularno nazvan „mikrokosmos Azije“, ova mala ostrvska zemlja će oduševiti svakog posetioca svojim kontrastima, rigoroznim pravilima, ali i mestima za potpuno uživanje.Transfer do hotela posle 14 sati. Smeštaj. Slobodno popodne. Noćenje.

7. dan (26.februar 2021.) SINGAPUR.

Doručak. Razgledanje grada autobusom i peške. Vožnja do nekadašnjeg kriket stadiona Padang, koji se nalazi u srcu grada i okružen je važnim znamenitostima kao što su zgrada Vrhovnog suda i Gradska kuća. Odlazak do Merlion parka u kome se nalazi ponos i simbol grada – statua Merlion – mitsko biće sa glavom lava i telom ribe. Iz parka se pruža spektakularan pogled na zaliv. Zatim poseta Hramu nebeske sreće »Thin Hock Keng«, koji je najstariji i najveći u Singapuru. Glavni hram je posvećen boginji mora Mazu i zaštitnik je svih moreplovaca, dok je drugi budistički hram posvećen boginji mudrosti Kuan Jin. Vožnja kroz kinesku četvrt do Botaničke bašte sa 60.000 orhideja. Nakon toga odlazak do Male Indije, dela grada sa živopisnim uskim ulicama, uličnim kuvarima, vegetarijanskim restoranima i prodavnicama suvenira. Uz mirise jasmina, začina i tamjana ovo je najbolje mesto za završetak prijatnog dana u Singapuru. Orčard Roud trgovačka oblast je jedna od najpoznatijih i popularni je magnet za turiste. To je centar najpoznatijih radnji, ogromnih robnih kuća i šoping molova. Da bi privukli još turista vlada je odlučila da legalizuje kockanje i odobrila je izgradnju više kazina pa Singapur predstavlja i centar ove vrste zabave. Kulinarstvo je takođe puno promovisano kao atrakcija za turiste, i Singapurski Festival Hrane se održava svake godine u Julu da bi proslavio Singapurski kuhinju. Sam centar grada broji 4.300 oblakodera od kojih 64 idu u visinu preko 140 metara. Prvi je podignut 1939. godine. Najviša zgrada u Singapuru je Tanjong Pagar Centre (290 metara). Tri zgrade su visoke 280 metara. Najskuplja moderna građevina na svetu je singapurska Marina Bay Sands. Građevina se sastoji iz tri monumentalne zgrade povezane mostom koji podseća na brod. Na brodu se nalazi najveći krovni bazen na svetu sa pogledom na Singapur. Arhitektonsko čudo je i zgrada pozorišta Esplenade, smeštena pored mora. Zgrada ima oblik kruškolikog i bodljikavog voća durian. Najstarija zgrada u Singapuru je podignuta 1827. godine, zgrada starog parlamenta. Najživopisnije ulice su Pagoda, Mosque i Temple. Singapur je grad u kome se spajaju kineska, malezijska, arapska, indijska i engleska kultura i to dolazi do izražaja najviše tokom trajanja raznih festivala. To je grad savršenog sklada različitih arhitektonskih stilova, naroda i religija u kome se grandiozne neoklasične zgrade prepliću sa kolonijalnim četvrtima uz očaravajuću Kinesku četvrt, živopisnu Malu Indiju i arapski deo grada, dok Singapurska reka protiče između njih. Povratak u hotel. Noćenje.

8. dan (27.februar 2021.) SINGAPUR /ZOLOŠKI VRT/.

Doručak. Slobodan dan za individualno razgledanje grada ili fakultativni izlet za Singapurski Zološki vrt, raj na zemlji za životinje, jedan od najlepših i najposećenijih na svetu. Zasnovan je na takozvanom otvorenom konceptu, koji je daleko od običnih kaveza okovanih rešetkama. Zapravo, krećući se kroz vrt imate utisak da ste u potpunoj divljini, nailazeći povremeno na životinje koje u njoj slobodno žive. Vrt u Singapuru nalazi se izvan grada na površini od 28 hektara. Nekada je tu bila močvara, koja je 1973. godine, uz velika ulaganja, preuređena i postala stanište za dve hiljade osamstotina životinja, od kojih oko pet stotina pripada retkoj, ugroženoj vrsti. U amfiteatru singapurskog životinjskog carstva svakodnevno se održavaju predstave, koje, podrazumeva se, izvode njegovi stanovnici: pume, medvedi, slonovi, tigrovi, rakuni, majmuni, egzotične ptice, pitoni... Najveća atrakcija je doručak sa orangutanom. Za taj doručak postavljen je sto sa dve šolje. Gost sedne na jednu od stolica, prilazi mu orangutan sa keceljicom vezanom oko struka i nacigovanom kapicom na glavi. Za svaki slučaj, u pripravnosti je i čuvar, ali dosad se nije desilo da mora da interveniše. U jednoj ruci nosi čajnik sa kafom, koji, naravno, nije pun, jer ovaj konobar nije naročito spretan, prvo posetiocu sipa kafu, pa mleko u kafu i ponudi ga keksom. Onda sedne preko puta, prekrsti ruke, uzme svoju šoljicu i čeka slikanje. Noćenje.

9. dan (28.februar 2021.) SINGAPUR - MALAKA.

Doručak. Polazak autobusom za Malaku - glavni grad obalske države Malacca, u jugozapadnoj Maleziji. Mali grad Malaka je jedan od najstarijih gradova u Maleziji i njegova je luka dugi niz godina bila jedna od najvažnijih u zemlji, gde je roba dolazila iz Indije, Kine i sa Zapada. Njegova jednostavna arhitektura, sastavljena od niskih zgrada, privukla je pažnju UNESCO-a, koji ga je proglasio svetskom baštinom 2008. godine. Neke od najatraktivnijih turističkih znamenitosti grada su muzej sultanove palate, smešten u podnožju Sv. Brda gde se nalazi stara gradska skupština u kojoj se nalazi Istoriski i Etnografski muzej. Međutim, najzabavniji deo grada je Kineska četvrt, gde je šetalište Jonker i Jalan Hang Jebat, gde se nalazi i većina hramova, najbolji restorani u gradu, a kad padne noć, u ulice živost donose mnogobrojni štandovi. Treba posetiti i Hristovu crkvu sagrađenu između 1741. i 1753. godine. Ona je zamenila portugalsku crkvu koja je bila srušena. Cigle za crkvu su donete iz Holandije. Na spratu crkve nalaze se holandski nadgrobni spomenici. To je najstarija protestantska crkva u Maleziji. Na oltaru se može videti sakramentalno srebrno posuđe, koje još uvek nosi holandski grb. Crkva sv. Pavla koju su sagradili 1521. godine portugalci. Postala je tvrđava 1567. do 1596. godine. Multikulturalnost Malezije je vidljiva u ovom gradu, koji bez obzira na malu veličinu ima važne budističke, hinduističke i kineske hramove. Neki od najposećenijih su džamija Kampung Keling, hram Cheng Hoon Teng ili Sri Poyyatha Vinayagar Moorthi, najstariji kineski hram u Maleziji koji ima natpis iz 1685. godine. Razgledanje grada. Smeštaj u hotel. Noćenje.

10. dan (1.mart 2021.) MALAKA - KUALA LUMPUR.

Doručak. Nastavak puta za Kuala Lumpur - kulturno, financijsko i privredno središte Malezije. To je i sedište Malezijskog parlamenta i službena rezidencija malezijskog kralja. Glavni grad Malezije je poznat po svojoj multikulturalnoj zajednici, koja se uglavnom sastoji od malajskih, indijskih i kineskih stanovnika. Zbog toga se tokom cele godine u gradu održavaju živopisni događaji i svečanosti, koji pružaju uvid u lokalnu kulturu i način života.Kuala Lumpur su osnovali siromašni rudari davne 1857. godine kada su osnovali naselje uz obale dveju reka – Gombak i Klang. Grad se ubrzano razvijao, a danas sa pravom nosi naziv „Azijski tigar“ kombinacija efikasnog i poslovnog Singapura te užurbanog i živopisnog Bangkoka. Smešten na rekama Klang i Gombak, na jugozapadu Malajskog poluostrva, Kuala Lumpur, glavni grad Malezije je vrlo uspešan grad, koji je zadržao šarm iz svoje kolonijalne prošlosti. Mešavina starog i novog, Kuala Lumpur poznatiji kao KL, ima neke od najviših zgrada na svetu, veliki broj elegantnih džamija i sjajne kolonijalne objekte rasute po atraktivnim i gostoljubivim parkovima. Razgledanje grada koji mešavina starog i novog, Kuala Lumpur poznatiji kao KL, ima neke od najviših zgrada na svetu, veliki broj elegantnih džamija i sjajne kolonijalne objekte rasute po atraktivnim i gostoljubivim parkovima. Kuala Lumpur je veoma moderan grad i može se pohvaliti brojnim atrakcijama i znamenitostima, Kuala Lumpur je vizuelno definisan svetski poznatim Petronas Twin Towers, Kule Petronas nekad su bile najviše zgrade na svetu i vizija moderne arhitekture. Sada je to najviša dvojna građevina na svetu, 88-spratna građevina koju je dizajnirala Cesar Pelli & Associates. Obe kule su spojene na 41. i 42. spratu 175m iznad nivoa ulice Sky Bridgeom dugim 58 metara. Sa svoja 452 metra, Petronas tornjevi zadržali su svoju svetsku titulu do 2004. godine, kada je sagrađena 101 Taipei, visoka 508 metara. Danas Burj Khalifa u Dubaiju (otvorena 2010.) zadržava mesto kao najviša zgrada na svetu. Sa druge strane, Sri Mahamariamman stari hinduistički hram, a njegovo pročelje je šareni totemski pano ikonografije. Na vrhu šumskog rezervata Bukit Nanas, je 421m visoki toranj Kuala Lumpur koji je danas peta najviša građevina na svetu i ostaje važan arhitektonski marker sa koga se pruža spektakularan pogled na grad. Terasa za gledanje je najmanje 100 metara viša od Skybridgea Petronasovog tornja. Šarena kineska četvrt je poznati raj za lovce na jeftine proizvode koja naizgled nikad ne spava. Duboko uronjena u orijentalnu kulturu, baštinu i istoriju, nesumnjivo je jedno od najpopularnijih turističkih mesta u Maleziji. Središnja Pijaca je kulturna znamenitost grada, a samo nekoliko minuta hoda od ulice Petaling. Sagrađena je 1928. godine i nekada je to bila jednostavna pijaca, sve do ranih osamdesetih godina prošlog veka, kada je preuređena u trgovinu rukotvorina. Na sličan način kao njujorška buvlja pijaca SoHo - roba je ovde jeftina i obuhvata tradicionalne proizvode kao što su rezbarije za vez, suvenire i skulpture. Među najstarijim zgradama u mavarskom stilu u Kuala Lumpuru je zgrada Sultan Abdul Samad istaknuta gradska znamenitost koja je izvorno služila kao sedište kolonijalne britanske uprave. Danas se u njoj nalaze uredi Ministarstva informiranja, komunikacija i kulture Malezije. Izgrađena 1897. i dizajniran od strane AC Normana, smeštena je istočno od trga Merdeka i često je kulisa za godišnju povorku za Dan nezavisnosti Malezije. Nazvan kulturnim središtem gradske lokalne kuhinje, Jalan Alor u osnovi je niz mnogobrojnih otvorenih kineskih restorana sa morskim plodovima. Raznolikost dostupnih namirnica je neverovatna uz jela od roštilja, rezance i deserte prepoznate kao neke od najboljih u gradu. Aquarijum KLCC sa 464.515 m2 stanište je za više od 150 vrsta morske flore i faune. Jedna je od najistaknutijih turističkih znamenitosti Kuala Lumpura. Smeštaj u hotel. Nocenje.

11. dan (2.mart 2021.) KUALA LUMPUR /BATU PEĆINE /.

Doručak. Poludnevni obilazak Pećina Batu - smeštene oko 11 kilometara severno od Kuala Lumpura, Batu pećine predstavljaju brdo koje obuhvata tri glavne pećine i veliki broj manjih. Smatra se jednom od najposećenijih turističkih atrakcija u Kuala Lumpuru. Ovaj stogodišnji hram sadrži bogove i statue, podignute unutar glavne pećine i oko nje. Hram je smešten u unutrašnjosti krečnjačkih formacija za koje se smatra da su stare oko 400 miliona godina i predstavlja važno versko obeležje Hindusa. Katedrala pećina je ovde najveća i najpopularnija pećina. Sadrži nekoliko hindu svetinja ispod svog lučnog plafona visokog 100 metara. U podnožju brda Batu, nalaze se druga dva pećinska hrama, umetnička galerija i muzej, u kojima se nalaze brojne hindu statue i slike. Do ulaza u pećinu čeka vas 273 stepenika. Noćenje.

12. dan (3.mart 2021.) KUALA LUMPUR – DOHA.

Doručak. Sobe treba napustiti do 11 sati. Slobodno vreme do transfera na aerodrom. Transfer autobusom do aerodroma oko 23.30 sati.

13. dan (4.mart 2021.) DOHA - BEOGRAD.

Let za Dohu (QR 853) u 02.15 sati. Sletanje u Dohu u 05.20 sati po lokalnom vremenu. Nastavak puta za Beograd (QR 231) u 07.00 sati. Sletanje u Beograd u 10.40 sati.

Tajland Singapur Malezija

20.02.2021  12 dana
ARANŽMAN OBUHVATA
  • prevoz avionom na relaciji Beograd-Doha-Bangkok/Kuala Lumpur-Doha-Beograd (sa presedanjem), prevoz avionom na relaciji Bangkok-Singapur, aerodromske i avio takse u Beogradu, Dohi, Bangkoku, Singapuru i Kuala Lumpuru, (oko 317 € na dan objavljivanja programa i koje su podložne promenama), transferi autobusom prema programu putovanja, smeštaj u Bangkoku, u hotelu kategorije tri zvezdice, u dvokrevetnim sobama na bazi 4 noćenja sa doručkom (samousluživanje - izbor više jela), smeštaj u Singapuru, u hotelu kategorije tri zvezdice, u dvokrevetnim sobama na bazi 3 noćenja sa doručkom (samousluživanje – izbor više jela), smeštaj u Malaki, u hotelu kategorije tri zvezdice, u dvokrevetnim sobama na bazi 1 noćenja sa doručkom (samousluživanje – izbor više jela), smeštaj u Kuala Lumpuru, u hotelu kategorije tri zvezdice, u dvokrevetnim sobama na bazi 2 noćenja sa doručkom (samousluživanje – izbor više jela), obilasci po programu putovanja, usluge vodiča i troškovi organizovanja putovanja.
1399
REZERVIŠITE
Požurite! Ponuda važi do popunjavanja kapaciteta
ARANŽMAN NE OBUHVATA
  • ulaznice za Kraljevsku palatu u Bangkoku (40 evra), troskovi i usluga pribavljanja vize za Tajland i Maleziju, napojnice za vozace i lokalne vodice koji su obavezni u ovom delu sveta (60 evra za sve vreme boravka), nošenje prtljaga na aerodromu i u hotelu, fakultativni izleti kao i troskovi medjunarodnog zdravstvenog osiguranja.
PLAN PUTOVANJA

1. dan (20.februar 2021.) BEOGRAD – DOHA - BANGKOK.

Sastanak putnika kod info pulta, pored šaltera za check in na aerodromu “Nikola Tesla” u 09.40 sati. Let za Dohu (QR 232) u 11.40 sati. Sletanje u Dohu u 18.30. Let za Bangkok (QR 830) u 20.25 sati.

2. dan (21.februar 2021.) BANGKOK.

Sletanje u Bangkok u 06.55 sati po lokalnom vremenu. Transfer do hotela. Smeštaj. Slobodno popodne. Noćenje.

3. dan (22.februar 2021.) BANGKOK.

Doručak. Razgledanje grada autobusom. Bangkok je danas jedna od najpopularnijih turističkih destinacija na svetu. Bangkok je dugo vremena, za vreme Kraljevstva Ajutaja, bio samo manja trgovacka luka na ušću reke Čao Praja. Nakon pada Ajutaje, godine 1768. postaje glavnim gradom kraljevstva. U razdoblju od više od dva veka, Bangkok se razvio u političko, društveno i ekonomsko središte Tajlanda, pa i Indokine i cele Jugoistočne Azije. Njegov ga je uticaj u umetnosti, politici, modi, obrazovanju, razonodi, finansijskog i kulturnog centra doveo do statusa globalnog grada. Obilazak kraljevske palate sa hramom smaradnog Bude. Povratak u hotel. Noćenje.

4. dan (23.februar 2021.) BANGKOK /PLOVEĆA PIJACA/.

Dorucak. Slobodan dan za individualno razgledanje grada ili fakultativni izlet za Plovecu pijacu U spletu kanala odvija se život i trgovina lokalnog stanovništva. Doživećete fascinantan tradicionalni still života u Jugoistočnoj Aziji i shvatite koliko je reka važna za život i trgovinu lokalnog stanovništva. Na uzanim kanalima je uvek velika gužva pa se možete naći ¨zarobljeni¨ u saobraćaju Pored kanala napravljeni su pijačni štandovi sa gomilama raznovrsnih suvenira i robe za turiste koje svakodnevno posećuju pijacu. Odlazak do Vrta ruza, prisustvovanje tradicionalnoj predstavi i odlazak na rucak u prekrasnom etno parku. Nocenje.

5. dan (24.februar 2021.) BANGKOK /AJUTAJA/.

Doručak. Slobodan dan za individualno razgledanje grada ili fakultativni izlet za Ajutaju. Ukoliko želite da naučite istoriju Tajlanda, najbolji i najlakši način je da posetite Ajutaju koja se nalazi oko 85 km severno od Bangkoka. To je stari grad koji čuva fascinantne ruševine koje i dalje stoje i uče nas istoriji Tajlanda.Od 1350. do 1767. godine Ajutaja je bila glavni grad i to je bio zlatan period Tajlandske istorije. Grad je podigao Kralj Utong koji je kasnije krunisan kao Kralj Ramatibodi I. Ajutaja je dala 33 Kraljeva i bila je glavni grad sve dok ga Burma nije osvojila. Kasnije su Tajlandjani uspeli da je povrate. Grad pamti mnogobrojna razaranja i ruševine koje se čuvaju i dan danas. Ruševine se mogu videti u Istorijskom Parku Ajutaja koji je pod zaštitom UNESCO-a od 1991. god. Organizovana poseta hramovima i rucak u jednom od restorana. Noćenje.

6. dan (25.februar 2021.) BANGKOK - SINGAPUR.

Doručak. Transfer na aerodrom. Let za Singapur. Legenda kaže da se princ Sang Nila Utama sa Sumatre u 13. veku iskrcao na ovo ostrvo i u tom trenutku ugledao čudno stvorenje za koje je mislio da je lav, tako da je odlučio da novo naselje nazove Singapura, što na Sanskritu znači Grad lavova. Istorijski podaci, s druge strane, govore da je Singapur bio naseljen još u 11. veku i da je tada bio poznat kao Temasek, što je na jeziku ostrva Java znači Primorski grad. Iako su se u prethodnim vekovima smenjivali kolonijalni osvajači, među kojima su prvo na ostrvo kročili Portugalci, pa Holanđani, Britanci su bili ti koji su ostavili pečat sve do današnjeg dana. Prvi su u regionu ustanovili svoje baze, a od Singapura napravili strateško mesto u daljem napredovanju ka istoku. Od 1867. godine do Drugog svetskog rata, kada su ga zauzeli Japanci, Singapur je bio britanska krunska kolonija. Vraćen joj je u posed nakon završetka rata, da bi se za svoju nezavisnost u okviru Malajske federacije izborio 1963. godine. No, tek dve godine kasnije, 9. avgusta 1965. godine Singapur uspeva da se izbori za svoju potpunu nezavisnost. Popularno nazvan „mikrokosmos Azije“, ova mala ostrvska zemlja će oduševiti svakog posetioca svojim kontrastima, rigoroznim pravilima, ali i mestima za potpuno uživanje.Transfer do hotela posle 14 sati. Smeštaj. Slobodno popodne. Noćenje.

7. dan (26.februar 2021.) SINGAPUR.

Doručak. Razgledanje grada autobusom i peške. Vožnja do nekadašnjeg kriket stadiona Padang, koji se nalazi u srcu grada i okružen je važnim znamenitostima kao što su zgrada Vrhovnog suda i Gradska kuća. Odlazak do Merlion parka u kome se nalazi ponos i simbol grada – statua Merlion – mitsko biće sa glavom lava i telom ribe. Iz parka se pruža spektakularan pogled na zaliv. Zatim poseta Hramu nebeske sreće »Thin Hock Keng«, koji je najstariji i najveći u Singapuru. Glavni hram je posvećen boginji mora Mazu i zaštitnik je svih moreplovaca, dok je drugi budistički hram posvećen boginji mudrosti Kuan Jin. Vožnja kroz kinesku četvrt do Botaničke bašte sa 60.000 orhideja. Nakon toga odlazak do Male Indije, dela grada sa živopisnim uskim ulicama, uličnim kuvarima, vegetarijanskim restoranima i prodavnicama suvenira. Uz mirise jasmina, začina i tamjana ovo je najbolje mesto za završetak prijatnog dana u Singapuru. Orčard Roud trgovačka oblast je jedna od najpoznatijih i popularni je magnet za turiste. To je centar najpoznatijih radnji, ogromnih robnih kuća i šoping molova. Da bi privukli još turista vlada je odlučila da legalizuje kockanje i odobrila je izgradnju više kazina pa Singapur predstavlja i centar ove vrste zabave. Kulinarstvo je takođe puno promovisano kao atrakcija za turiste, i Singapurski Festival Hrane se održava svake godine u Julu da bi proslavio Singapurski kuhinju. Sam centar grada broji 4.300 oblakodera od kojih 64 idu u visinu preko 140 metara. Prvi je podignut 1939. godine. Najviša zgrada u Singapuru je Tanjong Pagar Centre (290 metara). Tri zgrade su visoke 280 metara. Najskuplja moderna građevina na svetu je singapurska Marina Bay Sands. Građevina se sastoji iz tri monumentalne zgrade povezane mostom koji podseća na brod. Na brodu se nalazi najveći krovni bazen na svetu sa pogledom na Singapur. Arhitektonsko čudo je i zgrada pozorišta Esplenade, smeštena pored mora. Zgrada ima oblik kruškolikog i bodljikavog voća durian. Najstarija zgrada u Singapuru je podignuta 1827. godine, zgrada starog parlamenta. Najživopisnije ulice su Pagoda, Mosque i Temple. Singapur je grad u kome se spajaju kineska, malezijska, arapska, indijska i engleska kultura i to dolazi do izražaja najviše tokom trajanja raznih festivala. To je grad savršenog sklada različitih arhitektonskih stilova, naroda i religija u kome se grandiozne neoklasične zgrade prepliću sa kolonijalnim četvrtima uz očaravajuću Kinesku četvrt, živopisnu Malu Indiju i arapski deo grada, dok Singapurska reka protiče između njih. Povratak u hotel. Noćenje.

8. dan (27.februar 2021.) SINGAPUR /ZOLOŠKI VRT/.

Doručak. Slobodan dan za individualno razgledanje grada ili fakultativni izlet za Singapurski Zološki vrt, raj na zemlji za životinje, jedan od najlepših i najposećenijih na svetu. Zasnovan je na takozvanom otvorenom konceptu, koji je daleko od običnih kaveza okovanih rešetkama. Zapravo, krećući se kroz vrt imate utisak da ste u potpunoj divljini, nailazeći povremeno na životinje koje u njoj slobodno žive. Vrt u Singapuru nalazi se izvan grada na površini od 28 hektara. Nekada je tu bila močvara, koja je 1973. godine, uz velika ulaganja, preuređena i postala stanište za dve hiljade osamstotina životinja, od kojih oko pet stotina pripada retkoj, ugroženoj vrsti. U amfiteatru singapurskog životinjskog carstva svakodnevno se održavaju predstave, koje, podrazumeva se, izvode njegovi stanovnici: pume, medvedi, slonovi, tigrovi, rakuni, majmuni, egzotične ptice, pitoni... Najveća atrakcija je doručak sa orangutanom. Za taj doručak postavljen je sto sa dve šolje. Gost sedne na jednu od stolica, prilazi mu orangutan sa keceljicom vezanom oko struka i nacigovanom kapicom na glavi. Za svaki slučaj, u pripravnosti je i čuvar, ali dosad se nije desilo da mora da interveniše. U jednoj ruci nosi čajnik sa kafom, koji, naravno, nije pun, jer ovaj konobar nije naročito spretan, prvo posetiocu sipa kafu, pa mleko u kafu i ponudi ga keksom. Onda sedne preko puta, prekrsti ruke, uzme svoju šoljicu i čeka slikanje. Noćenje.

9. dan (28.februar 2021.) SINGAPUR - MALAKA.

Doručak. Polazak autobusom za Malaku - glavni grad obalske države Malacca, u jugozapadnoj Maleziji. Mali grad Malaka je jedan od najstarijih gradova u Maleziji i njegova je luka dugi niz godina bila jedna od najvažnijih u zemlji, gde je roba dolazila iz Indije, Kine i sa Zapada. Njegova jednostavna arhitektura, sastavljena od niskih zgrada, privukla je pažnju UNESCO-a, koji ga je proglasio svetskom baštinom 2008. godine. Neke od najatraktivnijih turističkih znamenitosti grada su muzej sultanove palate, smešten u podnožju Sv. Brda gde se nalazi stara gradska skupština u kojoj se nalazi Istoriski i Etnografski muzej. Međutim, najzabavniji deo grada je Kineska četvrt, gde je šetalište Jonker i Jalan Hang Jebat, gde se nalazi i većina hramova, najbolji restorani u gradu, a kad padne noć, u ulice živost donose mnogobrojni štandovi. Treba posetiti i Hristovu crkvu sagrađenu između 1741. i 1753. godine. Ona je zamenila portugalsku crkvu koja je bila srušena. Cigle za crkvu su donete iz Holandije. Na spratu crkve nalaze se holandski nadgrobni spomenici. To je najstarija protestantska crkva u Maleziji. Na oltaru se može videti sakramentalno srebrno posuđe, koje još uvek nosi holandski grb. Crkva sv. Pavla koju su sagradili 1521. godine portugalci. Postala je tvrđava 1567. do 1596. godine. Multikulturalnost Malezije je vidljiva u ovom gradu, koji bez obzira na malu veličinu ima važne budističke, hinduističke i kineske hramove. Neki od najposećenijih su džamija Kampung Keling, hram Cheng Hoon Teng ili Sri Poyyatha Vinayagar Moorthi, najstariji kineski hram u Maleziji koji ima natpis iz 1685. godine. Razgledanje grada. Smeštaj u hotel. Noćenje.

10. dan (1.mart 2021.) MALAKA - KUALA LUMPUR.

Doručak. Nastavak puta za Kuala Lumpur - kulturno, financijsko i privredno središte Malezije. To je i sedište Malezijskog parlamenta i službena rezidencija malezijskog kralja. Glavni grad Malezije je poznat po svojoj multikulturalnoj zajednici, koja se uglavnom sastoji od malajskih, indijskih i kineskih stanovnika. Zbog toga se tokom cele godine u gradu održavaju živopisni događaji i svečanosti, koji pružaju uvid u lokalnu kulturu i način života.Kuala Lumpur su osnovali siromašni rudari davne 1857. godine kada su osnovali naselje uz obale dveju reka – Gombak i Klang. Grad se ubrzano razvijao, a danas sa pravom nosi naziv „Azijski tigar“ kombinacija efikasnog i poslovnog Singapura te užurbanog i živopisnog Bangkoka. Smešten na rekama Klang i Gombak, na jugozapadu Malajskog poluostrva, Kuala Lumpur, glavni grad Malezije je vrlo uspešan grad, koji je zadržao šarm iz svoje kolonijalne prošlosti. Mešavina starog i novog, Kuala Lumpur poznatiji kao KL, ima neke od najviših zgrada na svetu, veliki broj elegantnih džamija i sjajne kolonijalne objekte rasute po atraktivnim i gostoljubivim parkovima. Razgledanje grada koji mešavina starog i novog, Kuala Lumpur poznatiji kao KL, ima neke od najviših zgrada na svetu, veliki broj elegantnih džamija i sjajne kolonijalne objekte rasute po atraktivnim i gostoljubivim parkovima. Kuala Lumpur je veoma moderan grad i može se pohvaliti brojnim atrakcijama i znamenitostima, Kuala Lumpur je vizuelno definisan svetski poznatim Petronas Twin Towers, Kule Petronas nekad su bile najviše zgrade na svetu i vizija moderne arhitekture. Sada je to najviša dvojna građevina na svetu, 88-spratna građevina koju je dizajnirala Cesar Pelli & Associates. Obe kule su spojene na 41. i 42. spratu 175m iznad nivoa ulice Sky Bridgeom dugim 58 metara. Sa svoja 452 metra, Petronas tornjevi zadržali su svoju svetsku titulu do 2004. godine, kada je sagrađena 101 Taipei, visoka 508 metara. Danas Burj Khalifa u Dubaiju (otvorena 2010.) zadržava mesto kao najviša zgrada na svetu. Sa druge strane, Sri Mahamariamman stari hinduistički hram, a njegovo pročelje je šareni totemski pano ikonografije. Na vrhu šumskog rezervata Bukit Nanas, je 421m visoki toranj Kuala Lumpur koji je danas peta najviša građevina na svetu i ostaje važan arhitektonski marker sa koga se pruža spektakularan pogled na grad. Terasa za gledanje je najmanje 100 metara viša od Skybridgea Petronasovog tornja. Šarena kineska četvrt je poznati raj za lovce na jeftine proizvode koja naizgled nikad ne spava. Duboko uronjena u orijentalnu kulturu, baštinu i istoriju, nesumnjivo je jedno od najpopularnijih turističkih mesta u Maleziji. Središnja Pijaca je kulturna znamenitost grada, a samo nekoliko minuta hoda od ulice Petaling. Sagrađena je 1928. godine i nekada je to bila jednostavna pijaca, sve do ranih osamdesetih godina prošlog veka, kada je preuređena u trgovinu rukotvorina. Na sličan način kao njujorška buvlja pijaca SoHo - roba je ovde jeftina i obuhvata tradicionalne proizvode kao što su rezbarije za vez, suvenire i skulpture. Među najstarijim zgradama u mavarskom stilu u Kuala Lumpuru je zgrada Sultan Abdul Samad istaknuta gradska znamenitost koja je izvorno služila kao sedište kolonijalne britanske uprave. Danas se u njoj nalaze uredi Ministarstva informiranja, komunikacija i kulture Malezije. Izgrađena 1897. i dizajniran od strane AC Normana, smeštena je istočno od trga Merdeka i često je kulisa za godišnju povorku za Dan nezavisnosti Malezije. Nazvan kulturnim središtem gradske lokalne kuhinje, Jalan Alor u osnovi je niz mnogobrojnih otvorenih kineskih restorana sa morskim plodovima. Raznolikost dostupnih namirnica je neverovatna uz jela od roštilja, rezance i deserte prepoznate kao neke od najboljih u gradu. Aquarijum KLCC sa 464.515 m2 stanište je za više od 150 vrsta morske flore i faune. Jedna je od najistaknutijih turističkih znamenitosti Kuala Lumpura. Smeštaj u hotel. Nocenje.

11. dan (2.mart 2021.) KUALA LUMPUR /BATU PEĆINE /.

Doručak. Poludnevni obilazak Pećina Batu - smeštene oko 11 kilometara severno od Kuala Lumpura, Batu pećine predstavljaju brdo koje obuhvata tri glavne pećine i veliki broj manjih. Smatra se jednom od najposećenijih turističkih atrakcija u Kuala Lumpuru. Ovaj stogodišnji hram sadrži bogove i statue, podignute unutar glavne pećine i oko nje. Hram je smešten u unutrašnjosti krečnjačkih formacija za koje se smatra da su stare oko 400 miliona godina i predstavlja važno versko obeležje Hindusa. Katedrala pećina je ovde najveća i najpopularnija pećina. Sadrži nekoliko hindu svetinja ispod svog lučnog plafona visokog 100 metara. U podnožju brda Batu, nalaze se druga dva pećinska hrama, umetnička galerija i muzej, u kojima se nalaze brojne hindu statue i slike. Do ulaza u pećinu čeka vas 273 stepenika. Noćenje.

12. dan (3.mart 2021.) KUALA LUMPUR – DOHA.

Doručak. Sobe treba napustiti do 11 sati. Slobodno vreme do transfera na aerodrom. Transfer autobusom do aerodroma oko 23.30 sati.

13. dan (4.mart 2021.) DOHA - BEOGRAD.

Let za Dohu (QR 853) u 02.15 sati. Sletanje u Dohu u 05.20 sati po lokalnom vremenu. Nastavak puta za Beograd (QR 231) u 07.00 sati. Sletanje u Beograd u 10.40 sati.