TRADICIJA OD 1923
OPŠTI USLOVI
MOGUĆNOSTI PLAĆANJA
INFORMACIJE O DRŽAVAMA
Azija
Izrael Japan Jordan Kina Malezija Singapur Tajland Vijetnam
Evropa
Francuska Grčka Italija Nemačka Portugalija Rusija Španija Švajcarska Turska Velika Britanija S. Makedonija Crna Gora
Severna Amerika
Sjedinjene Američke Države
evropa-avionom
evropa-autobusom
interkontinentalna
AVIONSKE KARTE
ŽELEZNIČKE KARTE
AUTOBUSKE KARTE
PLAN PUTOVANJA

1. dan (26.februar 2026.) BEOGRAD – DOHA.

Sastanak putnika kod info pulta, pored šaltera za check in na aerodromu “Nikola Tesla” u 08.55 sati. Let za Dohu (QR 232) u 11.55 sati. Sletanje u Dohu u 18.50.

2. dan (27.februar 2026.) DOHA - PNOM PEN.

Let za Pnom Pen (QR 970) u 02.00 sati. Sletanje u Pnom Pen u 15.25 sati po lokalnom vremenu. Transfer do hotela. Smeštaj. Slobodno popodne. Noćenje.

3. dan (28.februar 2026.) PNOM PEN.

Pnom Pen je glavni i najveći grad Kambodže. Godine 2006, dostigao je broj od 2 miliona stanovnika. Nalazi se na jugozapadu zemlje, na rekama Tonle Sap, Mekong i Basak. Ime je dobio od fraze „Vat fanom daun pen“ (hram na brdu bake Pen), koja se odnosila na hram (Vat fanom) sagrađen 1372. na veštačkom brdu visokom 27 m. U hramu se čuva 5 statua Bude. Jedno od starih imena grada je i „Krong čaktomuk“ (Grad sa četiri lica). To ime potiče od oblika reka koje se ukrštaju kod Pnom Pena. Pnom Pen je nasledio Angkor Tom kao glavni grad kmerske nacije, ali je nekoliko puta napuštan pre nego što ga je 1865. godine ponovo uspostavio kralj Norodom. Grad je ranije funkcionisao kao prerađivački centar, sa tekstilom, farmaceutskim proizvodima, proizvodnjom mašina i mlevenjem pirinča. Međutim, njegova glavna dobra bila su kulturna. Institucije visokog obrazovanja uključivale su Kraljevski univerzitet u Pnom Penu (osnovan 1960. kao Kraljevski kmerski univerzitet), sa školama inženjeringa, likovne umetnosti, tehnologije i poljoprivrednih nauka, od kojih je poslednja u predgrađu Čamkar Daung. U Pnom Penu su se takođe nalazili Kraljevski univerzitet agronomskih nauka i Poljoprivredna škola Prek Lip. Nekada poznat kao „Biser Azije“, smatran je jednim od najlepših gradova koje su izgradili Francuzi u Indokini 1920-ih. Pnom Pen, zajedno sa Sijem Repom i Sihanukvilom, su značajne globalne i domaće turističke destinacije za Kambodžu. Osnovan 1372. godine, grad je poznat po svojoj istorijskoj arhitekturi i atrakcijama. Postao je nacionalna prestonica 1434. nakon pada Angkora, i ostao je tako do 1497. godine. Povratio je status glavnog grada tokom francuske kolonijalne ere 1865. Postoji niz preživelih zgrada iz kolonijalnog doba razbacanih duž velikih bulevara. Najstarija građevina u gradu, Vat fanom, izgrađena je 1373. Najvažnije turističke atrakcije su: Kraljevska palata sa Srebrnom pagodom iz polovine XIX. veka, Nacionalni muzej sa kraja XIX. veka koga su izgradili Francuzi u kmerskom stilu, i Spomenik nezavisnosti izgrađen 1950-ih u tradicionalnom stilu. Iz perioda francuske kolonijalne vlasti u Pnom Penu su ostali bulevari, vile, crkve i pijaca u stilu Art deko. Od 1950-ih do perioda vlasti Crvenih Kmera grad je doživeo veliki rast i transformaciju. Mlada nezavisna nacija se trudila da pokaže svoj originalni arhitektonski stil - „Nova kmerska arhitektura“, preko mladih arhitekata obrazovanih u Francuskoj. Spomenici i muzeji posvećeni genocidu počinjenom za vreme Crvenih Kmera su Muzej genocida Tuol Sleng (bivša srednja škola koja je korišćena kao koncentracioni logor) i centar Čoeng Ek. Spomenik vijetnamsko-kambodžanskog prijateljstva podignut je kasnih 1970-ih kada su vijetnamske trupe zbacile režim Crvenih Kmera. Razgledanje grada. Smeštaj u hotel. Noćenje.

4. dan (1.mart 2026.) PNOM PEN - SIAM REP.

Doručak. Nastavak puta autobusom za Siam Rep koji na jeziku Kmera znači Sijamski poraz (Sijam je stari naziv za Tajland) i odnosi se na pobedu Kmera nad Tajlandskom kraljevinom u 17. veku. Siem Reap je drugi po veličini grad Kambodže, kao i glavni i najveći grad pokrajine Siem Reap u severozapadnoj Kambodži. Stecište je mnogobrojnih turista kojima je ovo početna tačka za obilazak arheološkog parka Angkor. Siem Reap odlikuje arhitektura francuskog kolonijalnog i kineskog stila u staroj francuskoj četvrti i oko stare pijace. U gradu postoje muzeji, tradicionalne igračke predstave Apsara, kambodžansko kulturno selo, trgovine suvenirima i rukotvorinama, farma svile, polja pirinča u prirodi, ribarska sela kao i rezervat za ptice u blizini. Kambodžanski grad Siem Reap je polazište slavnih hramova Angkor. Siem Reap je grupa malih sela duž reke Siem Reap. Ova su sela izvorno nastala oko budističkih pagoda koje su gotovo ravnomerno raspoređene duž reke, od Wat Preah En Kau Sei na severu do Wat Phnom Krom na jugu, gde se reka Siem Reap susreće s velikim jezerom Tonlé Sap. Središte grada je koncentrisano oko ulice Sivutha i područja Psar Chas gde se nalaze stare kolonijalne zgrade, trgovačke i komercijalne četvrti. Područje Wat Bo sada je prepuno pansiona i restorana, dok je područje Psar Leu često prepuno trgovina nakita i rukotvorina, u kojima se prodaju predmeti poput rubina i drvorezbarskih predmeta. Druga područja koja se brzo razvijaju su put do aerodroma i glavni put za Angkor gde se nalaze brojni veliki hoteli i odmarališta. Razgledanje grada. Smeštaj u hotel. Noćenje.

5. dan (2.mart 2026.) SIAM REP – ANGKOR WAT – SIAM REP.

Doručak. Polazak autobusom za Angkor, najvažniji i najveći hramski kompleks u Kambodži koji ne samo da je bio najgrandiozniji hram kmerskog carstva, već je bio i pravi grad, unutar čijih zidina je živelo čak 80000 stanovnika. Kompleks obuhvata preko 1.000 do danas otkrivenih hramova. Najvećim delom je sagrađen u periodu od 1113. do 1150. godine, u vreme vladavine kmerskog kralja Surjawaramana II. Izuzetni hramovi, koji su bili potpuno pokriveni rastinjem, otkrili su ih francuski misionari 1860. godine. Na UNESCO-voj listi se nalazi od 1992. godine i veliki broj nevladinih organizacija radi na njegovoj zaštiti. Koliki je njegov značaj za Kambodžu govori i činjenica da se nalazi na državnoj zastavi. Vladari Kmera smatrali su se božanskim vladarima. Svaki kralj gradio je vlastiti hram, posvećen jednom božanstvu. Angkor Thom na jeziku Kmera znači ‘veliki grad’. Za razliku od Angkor Wata koji je bio hram, Angkor Thom je bio grad u kojem su tadašnji Kmeri živeli. Prostire se na površini otprilike pet puta većoj nego Ankgor Wat, najlepši deo Angkor Thoma je hram Bayon kojeg je sagradio kralj Jayavarman VII. U kasnim poslepodnevnim satima odlazak na vrh Phnom Bakhenga sa kog se pruža veličanstven pogled na zalazak sunca. Noćenje.

6. dan (3.mart 2026.) SIAM REP - HO ŠI MIN.

Doručak. Transfer do aerodroma. Let za Ho Ši Min. Smeštaj u hotel. Slobodno vreme za individualno razgledanje grada. Noćenje.

7. dan (4.mart 2026.) HO ŠI MIN - CU ŠI - HO ŠI MIN.

Doručak. Polazak autobusom do Cu Si tunela, u okolini Ho Ši Mina/Saigona, gde su se odvijale žestoke borbe između američkih snaga i snaga Vietkonga. Radi se o tunelima u kojima se odvijao život za vreme rata. Budući da su se borci Vietkonga vrlo teško mogli nositi sa tehnički mnogo nadmoćnijim neprijateljem, oni su sigurnost za sebe i svoje porodice pronalazili duboko pod zemljom. Neverovatno zvuči podatak da je iskopano preko 240 kilometara tunela kroz džunglu, u koje zbog svoje građe nisu mogli ući američki vojnici. Ovi svojevrsni lavirinti pod zemljom su imali bezbroj ulaza i izlaza, pa američki vojnici nisu imali apsolutno nikakve šanse za pešadijsko napredovanje, jer ni sami nisu znali odakle preti opasnost i kako protivnički borci jednostavno nestaju. Ulazi u Cu Si tunele su bili odlično sakriveni, i njihove dimenzije su bile takve da u njih mogu ući samo Azijati. Danas su za potrebe turističkih obilazaka neki od tunela prošireni. Povratak u hotel. Noćenje.

8. dan (5.mart 2026.) HO ŠI MIN / MAJ TO / .

Doručak. Slobodan dan ili fakultativni polazak autobusom do delte reke Mekong. Ova moćna reka izvire negde ispod Tibeta i prolazi kroz zemlje Indokine, pre nego što se ulije u Južnokinesko more. U slobodnom prevodu Mekong bi bila Majka reka, i ona to predstavlja za brojno stanovništvo ove regije. Neki prevodi ovu reku zovu Velikom, a drugi rekom devet zmajeva, jer se reka u zadnjem toku razdvaja na devet krakova i predstavlja novih devet reka. Kažu da se samo u delti Mekonga proizvede više pirinča nego u Japanu i Koreji zajedno. Po dolasku u grad Maj To koji je osnovan 1680 godine od strane kineskih izbeglica koji su bežali sa Tajvana nakon pada Južne dinastije Ming, ukrcavanje na brodic koji plovi malim kanalima delte reke Mekong, gde se mogu videti običaji i način života lokalnog stanovništva. Dolazak na čuveno ostrvo Unicorn gde se moze uživati u orhidejama kao i probati mnogobrojno sezonsko voće, uz zvuke tradicionalne lokalne muzike. Slobodno vreme za individualno razgledanje grada. Fakultitivni odlazak na krstarenje rekom Saigon uz večeru i program. Noćenje.

9. dan (6.mart 2026.) HO ŠI MIN - MUI NE.

Doručak. Polazak za jedno od letovališta u blizini Ho Ši Mina. Smeštaj u hotel. Noćenje.

10. dan (7.mart 2026.) MUI NE.

Doručak. Slobodno vreme. Noćenje. 11. dan (8.mart 2026.) MUI NE. . Doručak. Slobodno vreme. Noćenje.

12. dan (9.mart 2026.) MUI NE - HO ŠI MIN - DOHA.

Doručak. Slobodno prepodne. Transfer autobusom do aerodroma u Ho Ši Min-u. Let za Dohu (QR 971) u 19.40 sati.

13. dan (10.mart 2026.) DOHA - BEOGRAD.

Sletanje u Dohu u 23.45 sati po lokalnom vremenu. Nastavak puta za Beograd (QR 231) u 07.20 sati. Sletanje u Beograd u 10.55 sati.

Kambodža i Vijetnam

26.02.2026  13 dana
ARANŽMAN OBUHVATA
  • prevoz avionom na relaciji Beograd-Doha-Pnom Pen/Ho Ši Min-Doha-Beograd (sa presedanjem), prevoz avionom na relaciji Siam Rep-Ho Ši Min, aerodromske i avio takse u Beogradu, Dohi, Bangkoku, Ho Ši Minu i Siam Repu, (na dan objavljivanja programa i koje su podložne promenama), transferi autobusom prema programu putovanja, smeštaj u Kambodži, u hotelima kategorije četiri zvezdice, u dvokrevetnim sobama na bazi noćenja sa doručkom (samousluživanje – izbor više jela), smeštaj u Vijetnau, u hotelima kategorije četiri zvezdice, u dvokrevetnim sobama na bazi noćenja sa doručkom (samousluživanje – izbor više jela), obilasci po programu putovanja, usluge vodiča i troškovi organizovanja putovanja.
Datumi polaska:
1890
REZERVIŠITE
Požurite! Ponuda važi do popunjavanja kapaciteta
ARANŽMAN NE OBUHVATA
  • troskovi i usluga pribavljanja vize za Kambodžu i Vijetnam, napojnice za vozace i lokalne vodice koji su obavezni u ovom delu sveta (100 evra za sve vreme boravka), fakultativni izleti kao i troskovi medjunarodnog zdravstvenog osiguranja.
PLAN PUTOVANJA

1. dan (26.februar 2026.) BEOGRAD – DOHA.

Sastanak putnika kod info pulta, pored šaltera za check in na aerodromu “Nikola Tesla” u 08.55 sati. Let za Dohu (QR 232) u 11.55 sati. Sletanje u Dohu u 18.50.

2. dan (27.februar 2026.) DOHA - PNOM PEN.

Let za Pnom Pen (QR 970) u 02.00 sati. Sletanje u Pnom Pen u 15.25 sati po lokalnom vremenu. Transfer do hotela. Smeštaj. Slobodno popodne. Noćenje.

3. dan (28.februar 2026.) PNOM PEN.

Pnom Pen je glavni i najveći grad Kambodže. Godine 2006, dostigao je broj od 2 miliona stanovnika. Nalazi se na jugozapadu zemlje, na rekama Tonle Sap, Mekong i Basak. Ime je dobio od fraze „Vat fanom daun pen“ (hram na brdu bake Pen), koja se odnosila na hram (Vat fanom) sagrađen 1372. na veštačkom brdu visokom 27 m. U hramu se čuva 5 statua Bude. Jedno od starih imena grada je i „Krong čaktomuk“ (Grad sa četiri lica). To ime potiče od oblika reka koje se ukrštaju kod Pnom Pena. Pnom Pen je nasledio Angkor Tom kao glavni grad kmerske nacije, ali je nekoliko puta napuštan pre nego što ga je 1865. godine ponovo uspostavio kralj Norodom. Grad je ranije funkcionisao kao prerađivački centar, sa tekstilom, farmaceutskim proizvodima, proizvodnjom mašina i mlevenjem pirinča. Međutim, njegova glavna dobra bila su kulturna. Institucije visokog obrazovanja uključivale su Kraljevski univerzitet u Pnom Penu (osnovan 1960. kao Kraljevski kmerski univerzitet), sa školama inženjeringa, likovne umetnosti, tehnologije i poljoprivrednih nauka, od kojih je poslednja u predgrađu Čamkar Daung. U Pnom Penu su se takođe nalazili Kraljevski univerzitet agronomskih nauka i Poljoprivredna škola Prek Lip. Nekada poznat kao „Biser Azije“, smatran je jednim od najlepših gradova koje su izgradili Francuzi u Indokini 1920-ih. Pnom Pen, zajedno sa Sijem Repom i Sihanukvilom, su značajne globalne i domaće turističke destinacije za Kambodžu. Osnovan 1372. godine, grad je poznat po svojoj istorijskoj arhitekturi i atrakcijama. Postao je nacionalna prestonica 1434. nakon pada Angkora, i ostao je tako do 1497. godine. Povratio je status glavnog grada tokom francuske kolonijalne ere 1865. Postoji niz preživelih zgrada iz kolonijalnog doba razbacanih duž velikih bulevara. Najstarija građevina u gradu, Vat fanom, izgrađena je 1373. Najvažnije turističke atrakcije su: Kraljevska palata sa Srebrnom pagodom iz polovine XIX. veka, Nacionalni muzej sa kraja XIX. veka koga su izgradili Francuzi u kmerskom stilu, i Spomenik nezavisnosti izgrađen 1950-ih u tradicionalnom stilu. Iz perioda francuske kolonijalne vlasti u Pnom Penu su ostali bulevari, vile, crkve i pijaca u stilu Art deko. Od 1950-ih do perioda vlasti Crvenih Kmera grad je doživeo veliki rast i transformaciju. Mlada nezavisna nacija se trudila da pokaže svoj originalni arhitektonski stil - „Nova kmerska arhitektura“, preko mladih arhitekata obrazovanih u Francuskoj. Spomenici i muzeji posvećeni genocidu počinjenom za vreme Crvenih Kmera su Muzej genocida Tuol Sleng (bivša srednja škola koja je korišćena kao koncentracioni logor) i centar Čoeng Ek. Spomenik vijetnamsko-kambodžanskog prijateljstva podignut je kasnih 1970-ih kada su vijetnamske trupe zbacile režim Crvenih Kmera. Razgledanje grada. Smeštaj u hotel. Noćenje.

4. dan (1.mart 2026.) PNOM PEN - SIAM REP.

Doručak. Nastavak puta autobusom za Siam Rep koji na jeziku Kmera znači Sijamski poraz (Sijam je stari naziv za Tajland) i odnosi se na pobedu Kmera nad Tajlandskom kraljevinom u 17. veku. Siem Reap je drugi po veličini grad Kambodže, kao i glavni i najveći grad pokrajine Siem Reap u severozapadnoj Kambodži. Stecište je mnogobrojnih turista kojima je ovo početna tačka za obilazak arheološkog parka Angkor. Siem Reap odlikuje arhitektura francuskog kolonijalnog i kineskog stila u staroj francuskoj četvrti i oko stare pijace. U gradu postoje muzeji, tradicionalne igračke predstave Apsara, kambodžansko kulturno selo, trgovine suvenirima i rukotvorinama, farma svile, polja pirinča u prirodi, ribarska sela kao i rezervat za ptice u blizini. Kambodžanski grad Siem Reap je polazište slavnih hramova Angkor. Siem Reap je grupa malih sela duž reke Siem Reap. Ova su sela izvorno nastala oko budističkih pagoda koje su gotovo ravnomerno raspoređene duž reke, od Wat Preah En Kau Sei na severu do Wat Phnom Krom na jugu, gde se reka Siem Reap susreće s velikim jezerom Tonlé Sap. Središte grada je koncentrisano oko ulice Sivutha i područja Psar Chas gde se nalaze stare kolonijalne zgrade, trgovačke i komercijalne četvrti. Područje Wat Bo sada je prepuno pansiona i restorana, dok je područje Psar Leu često prepuno trgovina nakita i rukotvorina, u kojima se prodaju predmeti poput rubina i drvorezbarskih predmeta. Druga područja koja se brzo razvijaju su put do aerodroma i glavni put za Angkor gde se nalaze brojni veliki hoteli i odmarališta. Razgledanje grada. Smeštaj u hotel. Noćenje.

5. dan (2.mart 2026.) SIAM REP – ANGKOR WAT – SIAM REP.

Doručak. Polazak autobusom za Angkor, najvažniji i najveći hramski kompleks u Kambodži koji ne samo da je bio najgrandiozniji hram kmerskog carstva, već je bio i pravi grad, unutar čijih zidina je živelo čak 80000 stanovnika. Kompleks obuhvata preko 1.000 do danas otkrivenih hramova. Najvećim delom je sagrađen u periodu od 1113. do 1150. godine, u vreme vladavine kmerskog kralja Surjawaramana II. Izuzetni hramovi, koji su bili potpuno pokriveni rastinjem, otkrili su ih francuski misionari 1860. godine. Na UNESCO-voj listi se nalazi od 1992. godine i veliki broj nevladinih organizacija radi na njegovoj zaštiti. Koliki je njegov značaj za Kambodžu govori i činjenica da se nalazi na državnoj zastavi. Vladari Kmera smatrali su se božanskim vladarima. Svaki kralj gradio je vlastiti hram, posvećen jednom božanstvu. Angkor Thom na jeziku Kmera znači ‘veliki grad’. Za razliku od Angkor Wata koji je bio hram, Angkor Thom je bio grad u kojem su tadašnji Kmeri živeli. Prostire se na površini otprilike pet puta većoj nego Ankgor Wat, najlepši deo Angkor Thoma je hram Bayon kojeg je sagradio kralj Jayavarman VII. U kasnim poslepodnevnim satima odlazak na vrh Phnom Bakhenga sa kog se pruža veličanstven pogled na zalazak sunca. Noćenje.

6. dan (3.mart 2026.) SIAM REP - HO ŠI MIN.

Doručak. Transfer do aerodroma. Let za Ho Ši Min. Smeštaj u hotel. Slobodno vreme za individualno razgledanje grada. Noćenje.

7. dan (4.mart 2026.) HO ŠI MIN - CU ŠI - HO ŠI MIN.

Doručak. Polazak autobusom do Cu Si tunela, u okolini Ho Ši Mina/Saigona, gde su se odvijale žestoke borbe između američkih snaga i snaga Vietkonga. Radi se o tunelima u kojima se odvijao život za vreme rata. Budući da su se borci Vietkonga vrlo teško mogli nositi sa tehnički mnogo nadmoćnijim neprijateljem, oni su sigurnost za sebe i svoje porodice pronalazili duboko pod zemljom. Neverovatno zvuči podatak da je iskopano preko 240 kilometara tunela kroz džunglu, u koje zbog svoje građe nisu mogli ući američki vojnici. Ovi svojevrsni lavirinti pod zemljom su imali bezbroj ulaza i izlaza, pa američki vojnici nisu imali apsolutno nikakve šanse za pešadijsko napredovanje, jer ni sami nisu znali odakle preti opasnost i kako protivnički borci jednostavno nestaju. Ulazi u Cu Si tunele su bili odlično sakriveni, i njihove dimenzije su bile takve da u njih mogu ući samo Azijati. Danas su za potrebe turističkih obilazaka neki od tunela prošireni. Povratak u hotel. Noćenje.

8. dan (5.mart 2026.) HO ŠI MIN / MAJ TO / .

Doručak. Slobodan dan ili fakultativni polazak autobusom do delte reke Mekong. Ova moćna reka izvire negde ispod Tibeta i prolazi kroz zemlje Indokine, pre nego što se ulije u Južnokinesko more. U slobodnom prevodu Mekong bi bila Majka reka, i ona to predstavlja za brojno stanovništvo ove regije. Neki prevodi ovu reku zovu Velikom, a drugi rekom devet zmajeva, jer se reka u zadnjem toku razdvaja na devet krakova i predstavlja novih devet reka. Kažu da se samo u delti Mekonga proizvede više pirinča nego u Japanu i Koreji zajedno. Po dolasku u grad Maj To koji je osnovan 1680 godine od strane kineskih izbeglica koji su bežali sa Tajvana nakon pada Južne dinastije Ming, ukrcavanje na brodic koji plovi malim kanalima delte reke Mekong, gde se mogu videti običaji i način života lokalnog stanovništva. Dolazak na čuveno ostrvo Unicorn gde se moze uživati u orhidejama kao i probati mnogobrojno sezonsko voće, uz zvuke tradicionalne lokalne muzike. Slobodno vreme za individualno razgledanje grada. Fakultitivni odlazak na krstarenje rekom Saigon uz večeru i program. Noćenje.

9. dan (6.mart 2026.) HO ŠI MIN - MUI NE.

Doručak. Polazak za jedno od letovališta u blizini Ho Ši Mina. Smeštaj u hotel. Noćenje.

10. dan (7.mart 2026.) MUI NE.

Doručak. Slobodno vreme. Noćenje. 11. dan (8.mart 2026.) MUI NE. . Doručak. Slobodno vreme. Noćenje.

12. dan (9.mart 2026.) MUI NE - HO ŠI MIN - DOHA.

Doručak. Slobodno prepodne. Transfer autobusom do aerodroma u Ho Ši Min-u. Let za Dohu (QR 971) u 19.40 sati.

13. dan (10.mart 2026.) DOHA - BEOGRAD.

Sletanje u Dohu u 23.45 sati po lokalnom vremenu. Nastavak puta za Beograd (QR 231) u 07.20 sati. Sletanje u Beograd u 10.55 sati.